طراحی محصول

شامل طراحی سخت افزار، سیستم عامل، نرم افزار می باشد. ابتدا نمونه اولیه طراحی، ساخته می شود و تحویل مشتری می شود. امکان ارائه فایل های سورس و طراحی ها برای تولید انبوه توسط مشتری نیز وجود دارد.

 

سفارشی سازی سخت افزار

در بیشتر پروژه های امبدد انجام می شود. در برخی از پروژه ها نیاز به طراحی یک بخش سخت افزاری مجزا می باشد و در برخی دیگر نیاز به اصلاح یک سخت افزار موجود و تغییر آن برای یک مسئله خاص دارند. طراحی های بسیار پیچیده چند لایه با فرکانس بالا سفارشی سازی Core Board و Carrier Board و ساخت PCB های خاص انجام می شود. این طراحی ها می تواند به صورت فایل سورس انحصاری (سورس قابل استفاده برای دیگر مشتریان نیست)، فایل سورس عمومی (فایل سورس به سفارش دهنده تحویل داده می شود ولی برای دیگر مشتریان نیز قابل استفاده است)و یا به صورت فایل Gerber (این فایل توسط مشتری قابل تغییر نمی باشد) ارائه شود.

 

سفارشی سازی سیستم عامل

تک الکترونیک همچنین در زمینه خدمات سفارشی سازی سیستم عامل های امبدد فعالیت می کند.

 

  • سیستم عامل لینوکس امبدد (Embedded Linux)

یک سیستم عامل متن باز است و اولین سیستم عاملی است که بر روی بیشتر پروسورها پورت (راه اندازی) می شود. به صورت بسیار گسترده در جهان بر روی آن کار می شود.  با اضافه کردن Real-time Patch به کرنل می توان تا حد زیادی از آن در صنعت استفاده کرد. توسعه نرم افزار بر روی آن کمی پیچیده تر از سیستم عامل ویندوز می باشد و باید با استفاده از محیط توسعه لینوکسی و Cross Compiler برنامه ها توسعه یابند. سفارشی سازی این سیستم عامل بیشتر به صورت دستی و با توجه به ابزارهای مختلف لینوکسی تولید می شود. راه اندازی محیط توسعه Qt Creator برای این سیستم عامل انجام پذیر است و به درخواست مشتریان اجرا می شود.راه اندازی این سیستم عامل از ۳ بخش تشکیل Bootloader، Kernel و Rootfs
می شود.

 

  • سیستم عامل اندروید (Android)

این سیستم عامل بین توسعه دهندگان محبوب می باشد. اما به دلیل زمان زیاد بالا آمدن (Boot time) و همینطور کاربرد غیر صنعتی، در میان توسعه دهندگان امبدد محبوبت زیادی ندارد. این سیستم از کرنل لینوکس با فایل سیستم مجزا و بر اساس جاوا استفاده می کند. توسعه برنامه بر روی آن مانند تمام سیستم های اندرویدی می باشد ولی در برخی از پروسسورها درایور USB آن ارائه نشده است و در این شرایط کار دیباگ آن بسیار مشکل می باشد. این سیستم عامل نیز مانند لینوکس از سه بخش Bootloader، Kernel و Rootfs تشکیل می شود.

 

جهت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید.